Jaké výhody nabízí kruhová zářivka oproti té klasické

o ontent-Type“ content=“text/html; charset=UTF-8″>

V současné době existuje tolik typů osvětlení, že pro laika může být těžké až nemožné se v té nabídce vyznat, zvlášť pokud nemá přesnou představu, co vlastně vůbec potřebuje. A jedním z těchto typů je i kruhová zářivka.rozsvícený světelný řetěz

Jedná se o něco, o čem většina lidí ani neslyšela. A není divu, koneckonců jde, minimálně na našem trhu, o poměrně nový výrobek, který si zatím nezískal popularitu mezi širokou veřejností. Málokdo o ní dokonce i slyšel, a z těch, co ano, má opět jen menšina přesnou představu, o co se jedná.

Abychom to pochopili, řekněme si nejprve, jak zářivky fungují. Jedná se o trubičky naplněné plynem, který při zahřátí na určitou teplotu svítí. Zahřátí se samozřejmě provádí pomocí elektrického proudu. Jsou úspornější, neboť po dosažení požadované teploty mají již mnohem menší příkon, než klasická žárovka.

Ovšem všimněte si formulace „po dosažení požadované teploty“. V závislosti na její velikosti a objemu totiž může tento proces chvíli trvat, někdy až deset minut. Není tedy divu, že prozatím není příliš rozšířena mezi běžnou veřejností.

Je však samozřejmé, že se lidé tento problém pokoušeli vyřešit. A kruhová zářivka je produktem jejich snah. Tvarem se lehce podobá běžné žárovce, avšak místo skleněné baňky je tvořena zatočenou trubicí. V ní je již zmíněný plyn. A jakou to má tedy výhodu?rozsvícený elektrický svícen

Předně díky menšímu objemu trvá kratší dobu, než se dostatečně zahřeje. Navíc díky jejímu tvaru je dosaženo i větší svítivosti. Je tedy možné použít ji namísto běžné žárovky. Nevýhodou je pak samozřejmě cena, avšak zde se dá předpokládat, že jako u všech technologií půjde časem dolů a tento typ se pak stane dostupný pro každého. A kdo ví, možná jednoho dne úplně nahradí klasické žárovky. Koneckonců, její instalací ušetříte peníze za elektřinu. A řekněme si na rovinu, kdo by nechtěl ušetřit peníze?