Větší prostor pro bydlení

Člověk si dokáže zvyknout bydlet i na malém prostoru, ale pokud to jen trochu jde, hledá si obydlí, které by bylo přeci jen větší než malá garsonka. V případě, že mu ale chybí peníze na větší bydlení, nemusí úplně rezignovat. Pořád ještě existují způsoby, jak své obydlí alespoň trochu zvětšit.

kuchyň

  1. Nábytek – nejvíce prostoru v bytě zabírá jednoznačně nábytek. Ten samozřejmě nelze zcela vyhodit zcela, ale dá se vyměnit. A to za takový, který nebude příliš překážet nebo bude mít alespoň jednu další přidanou funkci. Dobrým příkladem jsou vestavěné skříně, které se instalují do stěn. Nijak nepřekáží, ale zároveň nabízejí stejně velké úložiště jako skříně standardní. Vhodná je i obměna vybavení v obývacím pokoji. Stávající gauč je možné vyměnit za rozkládací pohovku, která může zároveň fungovat i jako postel. V případě nedostatku peněz je možné vyměnit sedačky za sedací pytle které jsou poměrně levné a daleko skladnější. Navíc vypadají opravdu dobře.

pokoj

  1. Lednice – i v kuchyni je potřeba obměnit vybavení. To se týká hlavně lednice, která může zabírat opravdu hodně místa. Standardně velká chladnička je prostorově poměrně náročná. Je tedy vhodné ji vyměnit za menší typ, kam se sice vleze daleko méně potravin, ale na druhou stranu nebude příliš zavázet. Navíc mít menší lednici znamená mít i nižší náklady za elektrickou energii. Jen bude potřeba kupovat potraviny častěji a v menším počtu.

  1. Háčky – k zvětšení prostoru mohou pomoci i různé drobnosti, například v podobě nalepovacích háčků. Ty mohou sloužit stejně tak dobře v koupelně, kam se na ně mohou věšet ručníky a župany, tak i v kuchyni na utěrky, případně na kuchyňské rukavice. Nalepovací háčky naopak nejsou vhodné do předsíně, kde si lidé obvykle odkládají bundy a jiné svršky. Tam je potřeba pořídit modely, které se navrtávají do stěn. Nalepovací háčky by totiž mohly pod tíhou těžkých kabátů odlepit a spadnout.