Astrologie a technika

Technika se dává do spojení s vědci, kteří vynalezli přístroje, které nám pomáhají. Díky jejich vynálezům může být naše životní úroveň taková, jaká je. Díky pospolitosti vědců a jejich bádání vzniká něco – Blíženeckého. Stroj, který funguje.

vládnoucí planeta Blíženců je Merkur společně s Venuší

Blíženci jsou tradičně řazeni do astrologického 3.domu. Tento dům v našem horoskopu vypovídá o naší komunikaci s lidmi (nikoliv ve skupině, to už je parketa domu 11.). Jak spolu mluvíme či nemluvíme? O čem asi naše komunikace je? Lidé s bohatým obsazením 3. domu jsou povětšinou upovídaní. Je-li přítomna Venuše, má jejich komunikace hezkou, estetickou formu. Nachází-li se zde např. Pluto, tito lidé pro jistotu nemluví vůbec.

Merkur, v jistých pramenech se uvádí jako archetyp věčného mládí, nám dává jistou introspekci na problém. Miluje hádanky, které umí rozluštit. Je pozoruhodný svoji rychlostí a bryskním uvažování. Takový je Merkur ve spojení s Venuší jako vládce Blíženců.

A co samotní Blíženci? Jak již název nám napoví, jsou to dva, kteří spolu pořád komunikují. Je-li v nich Mars, komunikace připomíná spíše hádku, při Saturnu se drží konversace dle pravidel. Při Neptunu se oddávají snění a ani již neví, o čem mluví. Uran udržuje komunikaci plnou zvratů a emocionálních těžce zvladatelných výbuchů.

Když už jsme si vysvětlili princip tohoto lidského archetypu – jak na nás působí stroje svoji „komunikací“? Rozumíme si s počítači více, než s lidmi? Jestli ano, hledejte zatím vodnářskou tematiku odcizení běžným věcem. V Blížencích či ve 3.domu jistě máte aspekty na Urana. Jsou-li pozitivní např. Trigon, s počítačem Vám to jde snadno od ruky. V případě kvadratury či opozice to bude již horší.
astrologický vládce techniky  – Znamení Blíženců

Zkrátka a dobře po dnešním článku máte již další vodítko v práci s horoskopickou mandalou. Takže s chutí do komunikace, psaní, a práce s počítači. Přeji hodně úspěchů.