Bonnie a Clyde

Neexistuje snad člověk, který by neznal příběh dvou zamilovaných sympaťáků mimo zákon.Hodně tomu přispěl kultovní film z roku 1967 Bonnie a Clyde. Příběh milujících se bankovních lupičů, kteří jsou společně dopadeni a zabiti.
Kriminální gangersterská love story dalo by se říci. Příběh můžeme vnímat v mnoha rozměrech. Můžete se dívat na příběh romanticky.

zločin vydírání

Zločin versus velká láska až k smrti. Můžeme to také vnímat v kontextu sociologickém. Příběh se odehrál v době ekonomické krize. V době, kdy byla taková nouze, že si to dnes ani nedokážeme představit. V tomto kontextu je pojat také kultovní výše zmíněný film. Stát se zločincem, v době, kdy tolik lidí nemá co jíst, je přece docela snadné. Také můžeme příběh vnímat z psychologického hlediska, přičemž oba aktéři Clyde Barrow i Bonnie Parkerová by si zasloužili rozsáhlou kazuistiku.
 
zbraň v ruce

Zločinecká love story

Clyde Barrowměl roztomilou nevinnou chlapeckou tvář, ale tak či tak byl zločinec, který už v raném věku končil ve vězení, kde se stal obětí sexuálního násilníka, což jen umocnilo jeho kriminální potenciál. Byl velmi ostrý zločinec, který se od samého dětství mezi zločinci pohyboval a který má na svědomí mnoho lidských životů. Své zločiny vnímal nejen jako prostředek ke svému obohacení, ale také jako pomstu společnosti.

střelné zbraně

Bonnie Parkrovápocházela podobně jako Clyde z chudé rodiny. Nicméně byla to velmi nadaná žákyně. Měla velké literární schopnosti, za které byla vysoce ceněna. Napsala i celou řadu básní, z nichž se některé dochovaly dodnes. Prý nikdy nevystřelila a v podstatě měla tu smůlu, že se zamilovala do nesprávného muže, což ji svedlo na scestí zločinu a nakonec ji to stálo život.
Tento případ navzdory patří nejen do oblasti klasické kinematografie, ale rozhodně také do učebnic psychopatologie.
Přesto dodnes mnozí mladí lidé vnímají tuto dvojici téměř ikonicky. Odráží se v tom nepochybně touha po vzdoru i po velké lásce, která si kráčí svou vlastní cestou.