Cena za štíhlou postavuje vysoká

Pokud je člověk štíhlý od přírody, má normální tělesnou váhu, tak si ani neuvědomí, jaké má štěstí, že nemusí řešit nadváhu nebo dokonce obezitu.  Co se týká zdraví, tak vysokým krevním tlakem, cukrovkou, chronickým onemocněním ledvin nebo kardiovaskulárním onemocněním, se může týkat samozřejmě i lidí s normální tělesnou váhou. Ale ten, kdo trpí velkou nadváhou – obezitou, tak se mnohem více ocitá v té rizikové skupině, které se tyto druhy nemocí bytostné dotýkají.
metr a jablko na váze
Správná životospráva, dostatek pohybu a silná vůle– o tom se píše, diskutuje stále dokola. Je to skutečně o tom, abychom si uvědomili, že tato cesta je nejenom nejschůdnější, nejlepší ale především i nejlacinější.
Měli bychom si uvědomit, že „jiné hubnutí“ je nejenom o penězích, ale může to ohrozit naše zdraví. Pokud neberete léky, které vám naordinoval váš lékař, ale kupujete si podle svého uvážení „zaručené prostředky na štíhlou linii“, tak vás to může přijít hodně draho.
léky a jídlo

Proč?  Za nemalé peníze si můžete přivodit dost těžkou závislost. Většinou tyto přípravky obsahují látky, které potlačují chuť k jídlu, chuť na sladké, máte dostatek energie, i když nepřijímáte správnou dávku potravin, tak hubnete. Některé tyto přípravky mohou vyvolávat i příjemný pocit pohody. To způsobují syntetické látky podobné amfetaminu.
Dnes jsou na trhu už přípravky na hubnutí, které jsou pro naše zdraví maličko bezpečnější. Je důležité, aby si lidé před tím, než si něco koupí na své hubnutí, zjistili od lékaře nebo lékárníka, jaké jsou vedlejší účinky. Pokud se tyto léky berou dlouhodobě, či se často mění i za jiné, poškozují trávicí ústrojí, ledviny a cítíte se časem celkově vyčerpaní.
cvičení

Když chodíte do různých fit-center nebo si kupujete různé přístroje na cvičení kvůli hubnutí, vše stojí dost peněz. Ale je to určitě zdravější.
Na závěr: vzpomeňte si na rady našich maminek, babiček a prababiček – více pohybu a „žer méně“.