Domácí šatna


Jak v našem bydlení najít a vytvořit si menší, nebo i větší funkční šatnu? Každá žena by měla mít šatnu. A to bez ohledu na to, zda se jedná o samostatnou skladovací místnost, nebo pouze o nevyužitý kout v rohu ložnice. Tak může šatna vzniknout přepažením části některé z místností ve vašem bydlení.   V takovém případě je možnost vybírat hned z několika variant, jak takovou úpravu interiéru provést.
přeplněná chodba
v  Mnohdy k vytvoření šatny poslouží i obyčejný závěs, který umístíme okolo policového systému. Výhodou takovéhoto řešení šatny je jednoduchá montáž.
v  Jako jedno z řešení, kam umístit šatnu, se jeví uvolnit jeden roh v ložnici a vytvořit tak chytrou skrýš pro naše módní kousky.
v  Jako další možností k vytvoření šatny je například její smontování:
·         z dřevotřísky
·         ze sádrokartonu
·         ze dřeva
 

Skleněná šatna

V tomto případě postačí využít celoskleněnou stěnu, anebo celoskleněné, či prosklené dveře s bočními světlíky. Tyto materiály vyžadují pouze minimální instalaci. Na trhu je výběr z mnoha sortimentů skel, od průhledných, až po ty průsvitné. Anebo si lze vybrat skla s jemnými motivy. Je dokonce možné nechat si potisknout skla libovolnou fotografií s pomocí keramického tisku. Touto metodou je dokonce možné mít z každé strany naprosto jiný motiv, aniž by se vzájemně překrývaly.
asijské děvče

Šatna z komory

Jako šatna je možnost využití i staré komory, nebo menší místnosti. V tomto případě se rozhodně vyplatí využít posuvných dveří, které šetří prostor v šatně.
Pro dokonalé využití šatny je velice důležité její vnitřní vybavení, ať už se jedná o tyto komponenty:
·         systém polic a závěsných tyčí
·         velké zrcadlo
·         dostatečné osvětlení
Také se velmi vyplatí, když si spočítáme:
·         Jaké množství oblečení potřebujete skládat do polic.
·         Kolik kusů oblečení budeme věšet na ramínka.
·         Kolik oblečení budeme vkládat do šuplíků.
Podle tohoto si potom určíme rozměry vnitřního vybavení šatny.