Gelové nehty v pohodlí domova

Krásné a upravené nehty jsou znakem moderní ženy, která o sebe pravidelně pečuje. Obyčejný lak ovšem udělá parádu pouze několik málo dní a začne se loupat. Co teď? Právě proto vám nyní představíme gelový lak na nehty. Díky kterému budete mít krásné nehty i několik týdnů. Poradíme vám, jak práci s tímto lakem zvládnout s hravostí a dosáhnout dokonalého výsledku v pohodlí vašeho domova.
domácí manikúra.jpg

· Příprava nehtů a rukou
Práce s gelovým lakem je opravdu jednoduchá, ale je potřeba dodržovat určitá pravidla, aby se výsledný efekt povedl. Aby lak na nehet lépe přilnul, je potřeba nejprve nehet na celý proces připravit. Nejprve si důkladně umyjte ruce pečujícím mýdlem a posléze odstraňte přebytečnou nehtovou kůžičku. Zapomenout byste neměli ani na úpravu nehtů. Pilník budeme ještě chvilku potřebovat! Lehce obruste vrchní vrstvu nehtu, aby lak lépe přilnul a nakonec nehty ošetřete primerem.
šest laků na nehty.jpg
· Vybíráme tu správnou barvu gelového laku
Budeme potřebovat base gel lak, barevný gel lak, finish lak a UV lampu na vytvrzování. První naneseme base gel lak, pokud si chcete práci urychlit, existují už i basic gelové laky, které jsou již barevné. Nanášet byste vždy měli pouze tenkou vrstvu laku. Jinak by se nemusel v lampě správně vytvrdit a lak by se mohl odlupovat.

· Až k dokonalosti
Po nanesení barevného laku přijde na řadu finish gel lak. Právě díky němu se budete těšit ze zářivé barvy a lesku dlouhou dobu. Z počátku bude povrch nehtů lehce lepkavý – to je výpotek. Ten setřete, až bude i poslední vrstva vytvrzená, a to buničinou s cleanerem. Pokud si chcete malinko ušetřit práci, je k dostání i finish gel lak bez výpotku. Nyní už se můžete těšit z krásných nehtů a zdravě vypadajících nehtů po opravdu dlouhou dobu. Když vás barva omrzí, stačí gelový lak odstranit a stejným způsobem nanést jinou barvu.