I na písku záleží

Pokud chce mít člověk ve svém bazénu čistou vodu, a to logicky chce, musí se o ni zasloužit. Protože ani kdyby právě tuto do svého bazénu napustil, nikdy mu tam dlouho nevydrží, je jen otázkou času, než se začne kazit. Protože to víte, je toho tolik, co ji negativně ovlivňuje! Spad z okolního porostu, kdeco, co může odněkud přinést vítr, to, co tam přinesou koupající se lidé přímo na svých tělech, přemnožené řasy a kdejaké mikroorganismy,…

písek duna

Voda je zkrátka sama o sobě odsouzena k tomu, aby se kazila. A je na majiteli bazénu samotném, aby tomu zabránil. A tento – má-li alespoň špetku zdravého rozumu – se i činí. Něco vybere síťkou, něco vysaje bazénovým vysavačem, něco vylepší použitím vhodné bazénové chemie.
A pochopitelně nezapomíná ani na filtraci, bez té by to nešlo.
Aby mu pak tato fungovala tak, jak má, je do ní potřeba pořídit filtrační písek a zeolit pro bazénovou filtraci Techneco. Což dá rozum – právě tyto materiály totiž mají vliv na to, jaký bude výsledek filtrace.
Pokud si člověk pořizuje písek do filtrace, nesmí se spokojit jenom tak s lecčím. Protože není písek jako písek. Ten do filtrace by měl být zásadně jedině kopaný křemenný, se správnou velikostí zrn doporučovanou výrobcem té které filtrace a s ostrými hranami jednotlivých zrn, na nichž se právě nečistoty plující v bazénové vodě zachycují. A protože se tyto hrany vlivem vody postupně obrušují, není takový písek ve filtraci na věčné časy a nikdy jinak, musí se podle potřeby – zpravidla jednou za tři roky – měnit za nový. A jakkoliv slouží tento písek k udržování čistoty, je třeba v tom pomáhat i jemu, tedy čas od času ho proprat, aby se z něj odstranily nečistoty, jež zachytil.

drsný písek

Zeolit je pak přírodní nebo syntetický sorpční a filtrační materiál, který je alternativou výše popisovaného písku. Tento má velkou vnitřní členitou strukturu a trojrozměrnou krystalickou stavbu a má tudíž vynikající adsorpční a filtrační vlastnosti, díky nimž je ideálním materiálem do filtrací, a to nejen těch bazénových.
Ať si člověk vybere to či ono, neprohloupí. Jenom díky tomu bude mít čistý bazén. A o to jde.