Jak podporovat české farmáře

Všichni toho mají plnou hubu, ale ti skutečně malí farmáři z toho všeho řečnění stejně vidí prd. Nyní se budeme bavit o lidech, kteří třeba chovají na své malé farmě páru krav či mají i něco většího, ale nedokáží se pořádně rozrůst.
dvě krávy
Spousta farmářů, kteří přešli na bio či na ekologický způsob farmaření, se ocitá tak nějak v zapomnění, protože lidé stále ještě nakupují převážně ve velkoobchodech a maloobchodech, kde se jejich zboží málokdy dostane. Řada z nich tak buď musí sehnat klientelu kvalitní internetovou reklamou, anebo aby měli peníze, musí trošku snížit kvalitu, aby byla kvantita. Jenomže to by se dít nemělo. Od toho existuje spousta internetových stránek, které sdružují tyto menší farmáře, rodinné farmy, menší zemědělské společnosti apod.,  a na kterých se dá objednat zboží přímo u nich.
polní plodiny

Seženete tak úplně všechno

Můžete si být jisti, že je to skutečně od těch farmářů a že jsou to opravdu domácí výrobky. Samozřejmě je dobré si nejdříve zjistit, co to je za web, případně kontaktovat danou farmu, zdali se to tak dá udělat. Řada stránek, pokud jsou seriózní, bude mít i nějaký farmářský profil a kontakt na ně, kde si můžete prohlédnout, jak a co dělají. Třeba hned několik chovatelů dobytka přešla na ekologický a šetrný chov, který sice nedovoluje produkovat v takové kvantitě, ovšem jejich výrobky jsou vysoce kvalitní a díky tomu, že se o nich lidé takto dozvědí, se mohou dostat i ke klientele, která přesahuje jejich „místní“ počty.
farmářský sýr

Jak to funguje

Jednoduše si objednáte zboží, které chcete, ať už je to maso nebo vajíčko a zaplatíte. Farmář dostane objednávku, vloží všechno do krabičky nebo bedýnky a pošle to po přepravní společnosti speciálně zařízené pro přepravu i těchto surovin, která to dostane rychle a efektivně až k vašim dveřím. Takové zboží se málokdy nechává na poště, protože pošty moc chladicích boxů na maso nemají. Takže budete muset být doma, případně si to budete muset vyzvednout na nějakém výdejním místě, které už ty chladící boxy má.