Jak se chovat v restauraci?

Všechny jistě nebaví si pořád doma vařit a občas si každý vyjde do restaurace, protože vaření doma je otrava. Sice jídlo v restauraci vyjde dráž než jídlo uvařené doma, zvlášť v dnešní době, i tak je to ale oblíbené místo skoro všech lidí, protože se zde s někým potkáte, a i jezení v blízkosti ostatních lidí je hold trochu jiné než doma a musí se tam také kvůli tomu dodržovat nějaká pravidla. Kvůli tomu, že je v restauraci dost lidí a všichni tam společně jí, je třeba se u toho chovat trochu slušně a nerušit druhé otravnými činnostmi, které někteří stále dělají a nechápou, co znamená jíst v restauraci. Pokud jim to dělá problém, ať se jdou najíst do fast foodu nebo do bistra, no ne?

restaurace

Tato nepsaná pravidla se nazývají etiketa v restauraci. Je vhodné a vlastně i doporučujeme je dodržovat, protože nejméně polovina lidí s vámi v restauraci tato pravidla zná a rozhodně se nebude vřele a vesele dívat na to, jak se vy chováte jako naprostí burani a návštěvníci z vesnice. Co je tedy tak důležité dodržovat?

Jako první je důležité si uvědomit, že ostatní opravdu nezajímají vaše rozhovory, tudíž je dobré snížit volume na minimum a bavit se opravdu do okruhu jednoho metru jako při skupinové práci ve škole. Ostatní opravdu nepřišli do restaurace proto, aby si vyslechli váš život a trable, které máte. Přišli se tam najíst, a proto je také vhodné, abyste si své problémy řešili v tichosti, nejlépe je úplně nechat někde doma.

dresscode

Další věcí je také správně jíst. Určitě není vhodné v restauraci jíst jako u babičky, a to ani u té babičky tak špatně nejíte. Používejte vhodný příbor, každý je určen k něčemu jinému. Také používejte ubrousek, žádná ruka! A pamatujte, ne vždy musíte olízat talíř… No a poslední věc je oděv a chování. Do restaurace nepřijdete oblečení jako na stavbu či někam do fitka. Pořád se to počítá jako kultura, tak se podle toho chovejte. Také být zdvořilý na zaměstnance je na místě.