Jak vypadá správná péče o citlivou kůži?

Už jste nejednou zaslechla nepříjemnou poznámku na kvalitu Vaší pleti a mnoho dobrých rad, jak byste o svou pleť měla pečovat? Nestyďte se za to, nejste v tom sama. Řada žen je s kvalitou své pleti nespokojená, buď je příliš mastná, nebo naopak moc suchá a řada žen trpí nesnášenlivostí běžných pleťových krémů. Dokonce se může stát, že krémy a kosmetika, které jste dosud bez problémů používala, Vám najednou z Vámi neznámého důvodu začnou vadit. Začnou se Vám objevovat na tvářích nevzhledné flíčky a budete cítit nepříjemné pálení. Zkuste se poradit v lékárně, mohli by Vám zde nabídnout kvalitní přírodní kosmetiku určenou pro citlivou pleť. Další možností je konzultace s dermatologem, který Vám poradí, co Vaší pleti bude vyhovovat a co ne.
květ v pupíku
Suchá pleť
Trápí Vás nepříjemný pocit suché a hrubé pleti? A ani běžný krém Vám nepomáhá? Zkuste své pleti dopřát pro tentokrát velmi kvalitní krém z lékárny určený pro suchou citlivou pleť a zároveň dopřejte svému tělu a kůži vnitřní hydrataci. Ideální variantou jsou neslazené ovocné či bylinkové čaje nebo obyčejná voda. Vyzkoušet také můžete noční hydratační masku. Přes den ošetřete pleť výživným krémem s vyšším ochranným faktorem.
Mastná pleť a akné
Patříte mezi ženy, které mají sice pubertu dávno za sebou, přesto je i nadále trápí problematická pleť? Výskyt akné může být ovlivněn jak hormonálně, tak například i skladbou stravy. Důležité je pleť řádně vyčistit, nejlépe ráno i večer. Večer se nezapomeňte řádně odlíčit, zkuste micelární vodu nebo speciální odličovací gely pro problematickou pleť. Přes den můžete nosit krycí make-up a nejvíce postižená místa zamaskujte korektorem.
masážní terapie
Rozšířené žilky
Již jste slyšeli pojem kuperóza? Pokud ne, tak vězte, že se jedná o rozšířené žilky na tvářích a kolem nosu. Na jejich vznik má vliv opět celá řada faktorů včetně dědičnosti. Pokud vás tyto nevzhledné žilky trápí, používejte krém n stažení žilek. Zcela však sami od sebe nezmizí, přesto nezoufejte, můžete si je nechat odstranit.