Kelpa pro psy je žádaný doplněk stravy

Mořské řasy se objevují v mnoha domácnostech jako součást jídelníčku. Pro svůj obsah cenných látek jsou považovány za superpotravinu, kterou lze přidávat přímo do pokrmů, anebo jako suplement při namáčení a vaření luštěnin. Mezi nimi vyniká svými vlastnostmi a složením řasa Kelpa, známá též pod názvem „Kombu“. Můžeme ji využít i pro domácí zvířata, k doplnění živin při nevhodné skladbě krmiva, zvláště pak u starších zvířat, která hůře vstřebávají z potravy potřebné látky. Nejčastěji se podává psům a kočkám.

kelpa na pobřeží

Jak pomáhá mořská řasa Kelpa domácím mazlíčkům

Zubní plak a následný vznik kamene – pro psy a kočky je tato patologická změna v ústní dutině obrovskou pohromou. Jsou to dravci a bez zubů nejsou schopni pozřít přirozenou potravu a zubní náhrady jsou u těchto zvířat velmi komplikovaný a mnohdy i nemožný úkon. Chrup psů a koček je zkrátka zásadní pro jejich přežití. Kelpa pro psy https://www.nakliceno.cz/kelpa/ brání vzniku zubního plaku a tím i následného kamene díky jejímu složení. Obsahuje mnoho minerálních zásadotvorných prvků, které v tlamě výrazně redukují množství bakterií.

Zápach z tlamy – ten je způsoben mnohdy nevyváženou či nevhodnou stravou, ale i stresem z nejrůznějších příčin. Kelpa tak pomáhá snižovat projevy tzv. překyselení a nastolit v organismu opětovnou rovnováhu. Funguje zároveň jako velmi silný, přirozený antioxidant a váže na sebe toxické látky, které se pak vylučují z organismu.

kelpa - chaluha bublinatá

Pokožka a srst – výjimečné složení mořských řas s vysokým obsahem minerálních a stopových prvků nemá příznivý vliv jen na zuby, ale na celý organismus. Působí jako harmonizační faktor pro vnitřní orgány, a zabírá i na periferie těla – srst a pokožku. Srst je výrazně hustší, barevnější a s větším leskem.

Imunita – silný imunitní systém je u zvířat, stejně jako u člověka, zásadní v obraně vůči infekčním patogenům – virům a bakteriím. Kelpa v tomto procesu posílení imunity hraje velmi významnou roli.