Klimatizace Praha – řešení pro horké letní dny

Horké letní dny jsou příjemnou záležitostí jen do té doby, než máte v bytě, domě či v kanceláři příjemné útočiště v podobě chladnějšího vzduchu. Avšak když venku teploty přesahují třicítky, tak je velice těžké takové ovzduší pro interiér zajistit a domov či kancelář se tak stává horkým peklem.
Nemusíte však dál trpět, protože příjemné prostředí v létě i v zimě vám dokáže zajistit klimatizace Praha.

klimatizace

Co vůbec klimatizace je?
Jde o zařízení, které upravuje teplotu vzduchu v místnostech a také slouží i jako filtrace. Kromě toho, že vzduch ochlazuje, tak jsou i kombinovatelná řešení, která slouží v chladném období jako topení a také jako zvlhčování vzduchu. Princip zařízení je založený na nasávání teplého vzduchu, který uvnitř ochlazuje a vypouští ven již chladný vzduch.
Zařízené je obvykle složené z venkovní jednotky – kondenzátoru, kompresoru, elektrické části a z vnitřní jednotky – výměník.

Vhodný výběr je závislý na mnoha faktorech jako například:

  • výkon zařízení
  • velikost prostoru
  • možnosti a potřeby
  • počet osob
  • charakter prostředí
  • doba využití
  • nadstandardní funkce zařízení atd.

ventilace

Právě nadstandardní funkce mohou ovlivnit celkový výběr, protože umožňují rozsáhlé využití a dosažení požadovaného efektu.
Záleží také na tom, jestli bude zařízení puštěné přes den, v noci, v kterém ročním období a podobně, aby se nechalo nastavit na požadované parametry.
Jednotka může mít nejen tradiční funkci chlazení, ale také, jak již bylo řečeno, topení, zvlhčování a odvlhčování vzduchu, vytápění, větrání, čištění a podobně.
Dalším požadavkem pro určitý komfort je také způsob ovládání a celkový design. Nejlepším způsobem ovládání je pochopitelně dálkové, které již mají všechny moderní klimatizační jednotky. Důležitá je také snadná možnost regulace a můžete si dopřát také ovládání na dálku přes mobilní telefon či PC.