Mistrovství světa v hokeji – Německo vs Česko

Mistrovství světa v hokeji 2022 – Německo vs Česko.

Český tým čekal soupeř, který ve skupině A obsadil druhé místo. Čekalo se tedy, že to bude náročné. Ale pokud se podíváte na statistiky zápasů Německa, tak uvidíte něco překvapivého. Kanada porazila Německo 5:3. Německo nad Slovenskem vyhrálo pouze 2:1, což se čekalo od nich mnohem více. Francii opět Němci porazili o pouhý jediný gól 3:2. Dánsko porazili pouze 1:0. Na Itálii se Německo vyřádilo a vyhrálo konečně s větším rozdílem a to 9:4. Velkým překvapením byla opět výhra s jednogólovým náskokem, ale proti Kazachstánu, který patří mezi nejhorší týmy ve skupině a dá se říct že i na mistrovství světa. Německo vyhrálo těsně 5:4. Pak trochu zabojovali, ale i přesto prohráli s vítězem skupiny (Švýcarskem) na samotné nájezdy 3:4. Takže si řekněte, zda je to náročný soupeř.

sport

I tak se počítalo, že to nebude nějak lehký zápas, ale opak byl pravdou a mnoho fanoušků nechápalo, jak mohli obsadit ve skupině A druhé místo.

Česko ukázalo drápy a v přesilovce se ve třetí minutě zápasu trefil David Pastrňák, který každým zápasem ukazuje svůj talent. O druhý gól nebyla nouze už v jedenácté minutě zápasu, kdy se do toho opřel další ze slavného tria první lajny a to Roman Červenka, který dostal perfektní nahrávku od Davida Krejčího a poslal opět puk do branky z boku brány. Brankář Národního týmu Karel Vejmelka dal do zápasu s Německem veškeré své síly a dával svému týmu jistotu, že se na něj mohou spolehnout, jelikož vychytal mnoho náročných situací a pustil pouze jeden jediný gól od Němců.

Karel Vejmelka je v bráně Národního týmu poprvé, už dříve reprezentoval mládež od sezóny 2011/2012, ale v reprezentaci A je úplně poprvé a bylo jasné, že to bude nelehký úkol. avšak se s tímto nelehkým úkolem popasoval perfektně a všichni na něj můžeme být pyšní, protože dokázal velké zázraky. Na svém kontě má 7 zápasů a z toho 5 výher a 2 prohry, jeho úspěšnost je 94,44 %.

Sport

Ve 33. minutě se do toho obul poslední z trojice první lajny a to David Krejčí, který využil pár sekund přesilovky a střelil gól na 3:1. V 54. minutě se ozvalo i Německo a snížilo stav utkání na 1:3, kde už hráči Česka byli na ledě kolem 2,5 minuty, což byl šílený nápor a Němci hráli v šesti s odvolaným brankářem. Nakonec to celé podtrhl Smejkal, který v 59. minutě vstřelil gól do prázdné brány a ukončil trápení Německa za stavu 4:1 a postoupilo tak do semifinále, kde se Česko utká s neoblíbeným soupeřem Kanadou.