Nezapomínejte myslet také sami na sebe

Přemýšleli jste někdy nad tím, kdy jste si naposledy splnili nějaké své vlastní přání? Jistě, zní to trochu sobecky, nicméně možná dojdete k závěru, že už je to pěkně dlouhá doba, co jste něco takového naposledy udělali. A takový závěr by nebyl ani nijak zvlášť překvapivý, neboť čím dále, tím častěji dochází k tomu, že lidé myslí na všechno ostatní, ale zapomínají myslet také sami na sebe.

smlouva

Lidé se často odbývají

Ano, myslíme na sebe, pokud jde o různé krátkodobé a rychle pomíjející potřeby jako je třeba jídlo. Jenže i v tomto případě je to spíš touha po něčem sladkém a mastném jako je čokoládová cukrovinka či produkt rychlého občerstvení, což nám v konečném důsledku spíše uškodí, takže kdybychom na sebe skutečně mysleli a měli se rádi, tak si raději dopřejeme kvalitní pomalý oběd v nějaké dobré restauraci, kde se zdravě vaří. Takže závěr je ten, že se k sobě samým chováme spíše macešsky.

strom

Udělejte to hned

Možná je proto ten nejvyšší čas na to, udělat si skutečně radost. Udělat něco pro sebe, co nás potěší, ale zároveň nám to prospěje, což se třeba o konzumaci rychlého občerstvení tvrdit nedá. Ovšem kdybychom si vyjeli třeba na takovou pořádnou dovolenou, kde si pořádně odpočineme, tak to už by bylo něco jiného. Ale muselo by to být někam daleko do zahraničí, pryč od našich zdejších povinností a od všeho, co by nám je mohlo připomínat. Takže bychom na to asi potřebovali dost peněz. Ty však díky tomu, že je na trhu pro všechny snadno dostupná americká hypotéka bez registru, můžeme mít velice rychle a snadno v kapse. A to je další důvod k tomu, konečně myslet i na sebe. Vždyť kdy jindy bychom to měli udělat, než právě teď?