Pánské účesy pro rok 2019-2020

Ať už má muž krátké, střední či dlouhé vlasy, vždy může vypadat moderně a neodolatelně. Správně zvolený účes může skrýt některé nedostatky ve vzhledu a zdůraznit přednosti, které si zvláštní pozornost zaslouží. Obecně platí, že kreativní a mladí lidé volí delší účesy, zatímco úředníci a businessmani sází na jistotu v klasických krátkých účesech.
Dnešní módní účesy vychází z toho, že ke každému životnímu stylu muže se hodí určitý typ účesu. Ten v souladu s dnešní uspěchanou dobou nesmí zabrat mnoho času při stylingu, musí být pohodlný a praktický.
A které střihy si pánové mohou pro rok 2019-2020 dovolit?
muž v kabátu
1.       Klasický střih
Jedná se o velmi univerzální střih, který se v módě drží už spoustu let (samozřejmě s drobnými úpravami, kterými za ta léta prošel). Tento typ účesu se hodí zvláště pro mladé muže a businessmany. Délka vlasů tady nepřesahuje 5 cm a směrem dolů se postupně zkracují. Tento střih má několik typů. Základním je ostrý účes, který se voskem drží vyčesaný vzhůru. Dalším typem je vyčesání delších vlasů směrem dozadu. Skvěle tento typ vypadá i na kudrnatých vlasech.
2.       Letní hit
Top účesem pro léto se staly po stranách vyholené vlasy, na vrchu trochu delší, stylizované voskem, gelem nebo lakem na vlasy. Delší část vlasů se sčeše dozadu a na rozhraní mezi delšími a krátkými vlasy se vyholí pěšinka pro zdůraznění moderního efektu.
3.       Britský účes
Tento typ se hodí pro obchodníky, kteří se snaží vypadat stylově. Vlasy v dolní části jsou opět o něco kratší než na vrcholu, přechod je postupný a hladký. Horní vlasy se nahodí směrem dozadu, mohou být hladké nebo kudrnaté.
kovové nůžky
4.       Kanadský střih
Opět jsou vlasy na temeni hlavy o něco delší, ale střih vlasů je obecně kratší než u předchozích. Pomocí gelu nebo vosku se vlasy vyčešou směrem nahoru.
5.       Svěží účes pro dlouhé vlasy
Tento styl je inspirovaný 50. léty v Británii. Je zde zapotřebí speciální sestřih vlasů s dlouhými prameny, které se rebelsky načešou do patky, která bude působit rozcuchaným stylem. Hodí se spíše pro kreativní typy mužů.