Pojišťovny nepokrývají tak úplně všechno

Jak jistě víte, každý dospělý člověk má nějaké zdravotní a sociální pojištění. Buď ho platí sám v případě osob samostatně výdělečných a osob podnikajících, nebo to odvádí zaměstnavatel za ně. Studenti jsou vlastně také takoví zaměstnanci státu do doby, než ukončí studium nebo než dostudují 6 let. Zejména povinné zdravotní pojištění hradí celou škálu nejrůznějších zákroků a procedur, které bychom jinak museli pěkně zaplácnout z naší vlastní peněženky. Samozřejmě existují různá vylepšení a myslím, že všichni by uvítali, pokud by si mohli za lepší péči připlatit. „Všichni stejným metrem“ by se mělo tak trochu pozměnit na „kdo může, ten může“. Protože je to dostatečně výhodný obchod pro obě strany. O tom však dnes mluvit nebudeme.
ozdoba kanálu


Pojištění zachrání


Často se můžeme ocitnout v situacích, kdy se stane nějaká nelibá věc. Můžeme si zlomit ruku nebo nohu. Můžeme jednoho krásného dne na naší procházce nočním městem zahučet někde do kanálu, protože chyběl poklop! Mohou se stát nejrůznější věci. Je tu však velká dělicí čára mezi zraněními, která hradí pojišťovna a mezi těmi zraněními, se kterými si musíme pomoci sami. Bohužel, poněvadž je stále více a více přetěžováno veřejné zdravotnictví, stává se méně efektivní, ale za to je dostupné skutečně všem. Takový pád do onoho kanálu však může vyústit v řadu nepříjemných situací, nejen zdravotních.
odvod vody

Dejme tomu, že jdete po ulici a vidíte otevřený kanál, pokud tam zahučíte a nějak se zraníte, tak nebude zrovna pojišťovna skákat radostí, když bude muset hradit veškeré léčebné výlohy. Samozřejmě, pokud jdete, nic netušíce, po městě a najednou svět kolem vás ztmavne a vy dopadnete na nohy někde do díry, tak to je potom jiná. Vlastní hloupost je vždycky těší napravit.

Jestli si myslíte, že pády do otevřených kanálů nejsou vůbec časté, tak to jste pořádně na omylu!