Přebalování miminek

Jednorázové pleny i látkové pleny mají řadu výhod, a najdete u nich samozřejmě i nějaké nevýhody. Všichni rodiče stojí před rozhodnutím, které pleny budou pro své dítě používat. Naprostá většina rodičů se rozhodne pro jednorázové pleny, a to z těchto důvodů:

  • Snadno se používají
  • Jednoduše se vyhodí
  • Nemáte s nimi žádné starosti
  • Koupíte je všude

svrchní kalhotky

Jenže opravdu velkou měrou zatěžují životní prostředí. Rozkládají se několik let, a řada z nich se nerozloží nikdy, protože obsahují velké množství plastů. Existují i ekologické jednorázové pleny, ale jejich cena je oproti těm klasickým jednorázovým poměrně vysoká. Za jednu ekologickou plenu dáte leckdy i víc jak 10 Kč. Plenku jednoduše nasadíte, a po použití ji vyhodíte. Na trhu existuje obrovské množství jednorázových plen, a proto jim dávají rodiče přednost.

Ti odvážní zkusí látkové

Látkové pleny používali lidé celá desetiletí. Musí se ale prát, což odrazuje celou řadu rodičů. Nechtějí mít doma namočené použité plenky, a nechtějí je předvídat v ruce. Jenže nevytváříte jejich používáním žádný odpad. Jejich pořizovací cena je sice vyšší, ale v dlouhodobém horizontu vychází mnohem levněji, než ty jednorázové. Zkuste si spočítat, kolik plen spotřebujete za měsíc, možná vás částka překvapí. Kdo se rozhodne pro látkové pleny, může si koupit kompletní výbavičku. Látkové pleny – sada obsahuje všechno potřebné – látkové pleny i svrchní kalhotky.

miminko plenky

Jak to funguje?
Bavlněnou plenu složíte podle návodu, vložíte do svrchních kalhotek, a kalhotky zapnete podobně jako jednorázové. Svrchní kalhotky udrží plenu na místě, takže nic neproteče. Kalhotky se dají sehnat v noha designech, a zapínání mají na patentky nebo na suchý zip. V sadě najdete vše, abyste si mohli látkování vyzkoušet. A protože o téma ekologie se začíná zajímat více lidí, bez problému použitou sadu můžete prodat dál.