Skutečně čistá voda v bazénu se bez bazénové chemie neobejde

Bazénová chemie – to je nepominutelný pomocník všech majitelů vodních nádrží, ať už se jedná o zahradní či domácí bazény, fontánky, whirpooly, dětská brouzdaliště a jiné nádrže. Zkrátka vždy, když chcete mít ve svém bazénu dokonale čistou vodu, se bez bazénové chemie neobejdete. Jedinou alternativou k bazénové chemii je, že byste vodu pravidelně měnili za čerstvou. Ovšem to je tak drahá záležitost, že se jí každý snaží vyhnout, seč může.

potápějící se dítě

Naprosto zásadní je, abyste do vody pustili co nejméně nečistot. To znamená, že musíte vodu v nádrži pravidelně zakrývat a před vstupem do vody byste své tělo měli důkladně očistit. Je totiž jasné, že špíny, která zůstane venku, se nebudete muset složitě a draze zbavovat. A tím výrazně ušetříte.

Ovšem ať už se budete snažit sebevíc, nějaké nečistoty do vody vždycky zabloudí – třeba s větrem v době, kdy se budete zrovna koupat. Můžete si od nich odpomoci především díky výkonné filtraci, která dokáže zachytit i velice jemné nečistoty. A pokud se vám náhodou stane, že se u vás v nádrži usadí jemný mléčný zákal, tak i v takovém případě je zde snadná pomoc ihned po ruce – stačí použít vločkovač a brzy máte po problému.

Každopádně, aby byla voda ve vaší nádrži zdravotně nezávadná, nevyhnete se pravidelnému používání bazénové chemie, především té, která působí jako nezbytná desinfekce a její aktivní oxidační činidlo spolehlivě bojuje proti růstu všech možných mikroorganismů. V tom případě budete s největší pravděpodobností volit mezi výrobky na bázi chlóru, brómu či aktivního kyslíku. Záleží tedy především na tom, zda vám vadí přítomnost chlóru ve vodě a jeho typický zápach či zda potřebujete ošetřovat výrazně oteplenou vodu.

kapička

Existuje opravdu velké množství přípravků bazénové chemie a jisté je, že si mezi nimi ke své maximální spokojenosti dobře vyberete i vy. Křišťálově čistá voda v bazénu je totiž nade vše!