Snižte svou hmotnost efektivně

I když se může mnoha lidem zdát obezita jako docela neškodná záležitost, opak je pravdou. Rozhodně se nejedná o nic nevinného, ale o stav, jenž může vést k mnoha chronickým nemocem, které dokáží člověka hodně potrápit. Ty nemoci mohou být jak fyzické, tak i duševního charakteru. Je dokázáno, že lidé s nadváhou nejsou automaticky veselí, jak se nám často snaží namluvit ve veselohrách a různých zábavných pořadech, ale ztrápení a plní depresí a úzkostí. I to je jeden z důvodů, proč byste měli s obezitou bojovat a třeba si tím zachránit i život.

Činka a zelenina

Otázkou je, jak poznat obezitu? Není to vyloženě snadné, alespoň ne, máte-li k dispozici pouze klasickou osobní váhu. Abyste si byli jistí, měli byste si spočítat index BMI. Pro výpočet je potřeba mít údaje jako jsou věk, výška, pohlaví a samozřejmě také váha. Není potřeba složitě počítat na papíře. Existují i výborné BMI kalkulačky.

Změňte jídelníček a vyhrajete

Zásadní při boji s nadváhou a také obezitou je změna jídelníčku. Jsme opravdu to, co jíme a když sem živíte převážně sladkým, potažmo tučným, nemůže být vůbec divu, že neustále přibíráte na váze. Takovéto potraviny je potřeba z jídelníčku vyloučit a nahradit je mnohem zdravějšími. Základem by měla být zelenina, která je chutná, plná vitamínů a prakticky bez kalorií. Můžete jít konzumovat doslova po tunách. Dobrá je rovněž čočka, hrách a další luštěniny. Vynechávat nemusíte ani maso, je by mělo být netučné. Ideální jsou mořské ryby, ale ani správně upravené kuře neuškodí.

Činka s masem

Ne každý, kdo si nařídí domácí dietu, nakonec slaví vítězství. V případě, že i vy budete mít problémy s hubnutím, i když se vám zdá, že děláte všechno správně, kontaktujte odborníka z řad dietologie, případně se můžete obrátit třeba i na výživového poradce. U obou autorit by se vám mělo dostat adekvátní pomoci i rad, kterých pak můžete zužitkovat v praxi.