Správně vybavená domácí lékárnička

Správně vybavená lékárnička je základem každé domácnosti. Připravit se na bolest, lehčí úraz, nebo nevolnost je velmi důležité, protože se může stát, že ve chvíli kdy vás přepadne nouze, budou lékárny zavřené. Co by tedy nemělo chybět ve vaší lékárničce?

Léky na bolest

Bolest může přijít kdykoliv, a v takovém případě ze všeho nejvíc toužíme po tom, abychom se jí rychle zbavili. Léky na bolest hlavy, zubů, kloubků, jsou často volně dostupné v lékárnách, i v online lékárnách, a můžeme se jimi vybavit předem.

lékárnička a žába

Testy

V dnešní době jsou nezbytnou výbavou každé lékárničky antigenní testy, které vám pomohou zavčasu odhalit případnou nákazu covidem. Zakoupit je můžete například na stránkách Covid expert. Pro mladé rodiny jsou často důležité i těhotenské testy, a v případě přítomnosti puberťáka ve vaší domácnosti, se občas hodí i testy na drogy.

Léky na kašel

Ačkoliv kašel nemusí nutně znamenat vážnou nemoc, bývá nepříjemný a dokáže člověka pěkně potrápit. Proto bychom doma měli mít nějaké ty sirupy proti kašli, pastilky na vykašlávání, a také spreje proti bolesti v krku.

Rýma

Co se rýmy týče, té se člověk téměř nevyhne. Nejhorší ze všech je senná rýma, která vám ucpe nos, a vy máte pocit, že nemůžete dýchat. Každý však řeší rýmu po svém. Někdo napařováním, někdo konvičkou, jiný sprejem do nosu. Spreje do nosu lze koupit v různých podobách, ať už ti nejjistější klasické, ale i sprej z mořské vody, nebo vincentku.

různé léky

Žaludeční problémy

V případě žaludečních problémů je rovněž potřeba zasáhnout zavčasu, a vyhnout se tak návštěvě lékaře, nebo hůř – nemocnice. Léky proti průjmu, zvracení, nebo zácpě lze sehnat ve formě kapek, sirupů, pastilek, nebo čípků. Která forma vyhovuje vám, to už záleží pouze na vašem uvážení.

Náplasti a obvazy

Náplasti a obvazy by měly být povinnou výbavou každé lékárničky. Při větším zranění je sice nutné pospíchat do nemocnice, avšak dřív než to, musí člověk zastavit krvácení.