Také sníte o vlastním bydlení?

Není divu, pod vlastní střechou se žije mnohem lépe, a to ať už jste sami, anebo s rodinou. Navíc se jedná o nejlepší způsob, jak peníze, které do bydlení vložíte, chytře zúročit. I když si malý byt anebo domek koupíte na hypotéku, získáte hodnotu, která vám zůstane. Naopak, i když budete neustále platit vysoký nájem, nakonec z něj nebudete mít vůbec nic. Na první pohled je zcela jasné, která investice je mnohem lepší.

tri male domky

A co dělat v případě, kdybyste opravdu rádi bydleli ve vlastním, ale z finančního hlediska si to nemůžete dovolit?

Možná nejde ani tak o to, že byste neměli nic našetřeno, jako o to, že máte v záloze menší úspory, než jaké by si představovala banka proto, aby vám byla ochotná přiklepnout hypotéku. Ovšem věřte tomu, že i malé úspory mohou hodně znamenat – a dokonce si za ně můžete pořídit vlastní dům, byť trochu menší, než bývá obvyklé.

Například mobilní dům se sedlovou střechou na zakázku Lavarohouse můžete mít už za jeden milión korun. A pokud budete opravdu nenároční a hledáte spíše sezónní, než celoroční bydlení, může vás to stát ve výsledku ještě mnohem méně.

ulita v trave

U nás nové, v zahraničí oblíbené

Přestože jsou mobilheimy v České republice stále tak trochu novinkou, tak na západ od nás už se nejedná o nic neobvyklého. K bydlení je využívá celá řada lidí, protože mají hned několik výhod, které přinášejí svému majiteli.

Bezkonkurenční je jistě cena, z tohoto hlediska se těmto stavbám žádné jiné nevyrovnají. Ovšem i absence pevných základů spojených se zemí jistě stojí za zvážení. Díky tomu, že stavba nemá pevné základy, tak nepotřebuje ani žádné stavební povolení. Tím ušetříte nejen další peníze, ale také čas a mnoho úsilí. A také to znamená, že ji můžete podle potřeby stěhovat z místa na místo. Proto vzniká v areálu výrobce a k vám se dostane až v konečné fázi, a proto ji můžete v případě potřeby v budoucnosti kdykoli přesunout na novou adresu.