Trápí vás zvětšená prostata? Co na tento problém zabírá a jak se můžete úspěšně léčit?

Problémy s prostatou pozoruje obrovské množství mužů a to v různých věkových kategoriích. Mnoho z nich se o tom ale bojí či stydí mluvit. Léčba je ale nutná.

Trápí vás zvětšená prostata? Co na tento problém zabírá a jak se můžete úspěšně léčit?

Prostata, jinak ještě předstojná žláza, je mužským pohlavním orgánem, který se nachází poblíž močového měchýře, respektive pod ním. Běžně malý orgán, který dosahuje velikosti jako vlašského ořechu se ale v průběhu let dokáže zvětšit a to až patnáctkrát. K takovému zvětšení dochází ale jen zřídka, i tak se prostata u velkého procenta mužů zvětší a to nejčastěji s přibývajícím věkem, což představuje nejeden problém. I když se o problémech se zvětšenou prostatou nejčastěji hovoří u mužů, kteří překročí práh padesátky, ani u mladších ročníků není výjimkou její zvětšení. Naštěstí se dá zasáhnout a pomůže včasná léčba a zejména léky či bylinky mohou od potíží ulevit.

léčba prostaty

Co zvětšená prostata vlastně způsobí

Problém se zvětšenou prostatou se nejčastěji projevuje při močení. To je velmi časté, mohou ho doprovázet obtíže, jako jsou bolesti a pálení při močení, postupně už slábne i proud moči, který se mění spíše na menší kapky a močení se mění v mučení na toaletě. U mužů, kteří problém nezačnou řešit včas, může docházet i k poruchám erekce, ke ztrátě chuti na sex a celkově mohou příznaky muže vyřadit zcela z běžného fungování v životě. Je tedy lepší zasáhnout včas a nečekat na zázrak, který sám od sebe nepřijde. Nic se totiž samo neupraví.

léčba je možná i bylinkami

Jak zahájit léčbu

Důležité jsou jistě pravidelné lékařské prohlídky, prostata by se měla kontrolovat už i z preventivních důvodů. Je třeba ale dodat, že zvětšená prostata nijak nesouvisí s rakovinou prostaty, i tak je třeba být v tomto případě opatrný. Už jen proto, že potíže opravdu mohou muže omezovat a v budoucnu to může gradovat. Lékař může pomoci určit léčbu, dokonce je nutná v některých případech i operace, tomu se ale také dá zabránit. Dnes je léčba prostaty poměrně snadná, musí se zachytit však včas. Pomáhají hlavně bylinky, nejlepším je asi kotvičník zemní. Bylinky se pak přidávají i do doplňků stravy, kterých je na trhu nepřeberné množství, a právě díky nim, lze problém snadněji zvládnout.

O zvětšené prostatě se navíc docela dost mluví, není třeba mít tedy v případě potíží zábrany.