Úděl ženy: dokonalá manželka, milenka a matka? Už dávno ne.

Jak spolu mluvit

Asi nevěříte, že bychom pocházeli z rozdílných planet. Ani já ne. Ovšem nepopírám, že při komunikaci s partnerem mám někdy pocit, že mluvíme rozdílnou řečí. Mám pocit, že nerozumí tomu, co mu říkám a on zase nechápe, co po něm chci. Čím to je? Většinou totiž my ženy neřekneme na rovinu: Hele, jsem unavená, můžeš se dnes, prosím, postarat o děti a já si odpočinu? Říkáme, že jsme v pohodě a že se nic neděje a čekáme, že si partner všimne, nebo dokonce přečte naše myšlenky a sám od sebe nám nabídne, že se o vše postará, ať si odpočineme. Přiznejme si, že ale ne jednu stranu nechceme odpočívat, chceme vědět, co se děje a tak trochu kontrolovat, jestli se partner stará o děti opravdu správně. Ruku na srdce, je to tak?

Přiznat slabost? Nikdy!

Možná máme strach přiznat nejen partnerovi, že potřebujeme vypnout, že potřebujeme restart, jinak se blázníme. Že nás dny, kdy jsme zavřené doma se svými potomky, vyčerpávají, že potřebujeme na vzduch mezi lidi, popovídat si s někým normálním.

starostlivá_máma0

Bojíme se, že když to přiznáme, nebudeme dobré mámy. A když manželovi nepřipravíme svačinu do práce, nevypereme oblečení, neuvaříme teplou večeři, nejsme dobré manželky. A co teprve, když večer nemáme sílu se milovat? Pak už nejsme ani dobré milenky. A selhali jsme ve všech svých rolích. Ale pouze v naší hlavě. Perfektní žena neexistuje. I my máme právo na to být unavené, protivné, náladové, smutné. Můžeme brečet, smát se, tančit, křičet, když se nám zrovna chce.

Být samy sebou

Zkuste být samy sebou. Neohlížejte se pořád na to, co potřebují ostatní, vnímejte sebe a to, co zrovna potřebujete vy. A už vůbec se nechovejte tak, jak od vás očekává okolí. Žijte podle sebe a uvidíte, jaká přijde úleva. Že má vaše dítko plenu ve dvou letech? Že s vámi spí v jedné posteli? Že ho nenutíte půjčovat své oblíbené hračky? No a co?


šťastná_rodina

Je to váš život a vy si jej můžete žít podle svých představ. A pokud byste potřebovali pomoci, vyzkoušejte psychoterapii, kde řeknete něco o sobě DrahomiraSinova a terapeut vás navede na tu správnou cestu. Protože psychoterapie nabízí svobodnější život.