Úložné prostory v bytě

Ne každý má možnost mít v bytě nebo domě například šatnu nebo samostatnou spíž. O to je pak složitější uspořádat všechny věci pouze do skříní. Povíme si nyní pár rad, jak se dá s nedostatkem místa bojovat.
1. Vyměňte klasické skříně za vestavěné – tyto svou konstrukcí nezaberou v bytě příliš místa, ale naopak spoustu místa pro uložení věcí nabídnou. Tím, že jsou odezdi ke zdi a od země ke stropu, nebudete mít pocit, že skříň v místnosti překáží, naopak se stane jeho přirozenou součástí. Vestavné skříně jdou použít jak do ložnice, dětského pokoje, tak také do předsíně, či chodby.
ručníky ve skříňce
2. Využijte prostor na skříních – nemůžete-li si dovolit kompletní výměnu úložného nábytku, využijte ten stávající. Na skříně se dají naskládat různé krabice s věcmi, které například využíváme pouze sezonně, nebo zřídka – ozdoby na vánoce, velikonoce, sortovní vybavení a podobně. Totéž platí o kuchyňské lince, na jejíž horní skříňky lze do krabic uschovat například méně používané spotřebiče. Aby váš byt nepůsobil jako nevzhledné skladiště, volte stylové krabice, ladící k vašemu interiéru.
3. Kupte vakuové pytle – velkou úsporu místa ve skříních, nebo například v prostoru pod postelí, zajistí vakuové pytle, naskládáte do nich oblečení, které třeba nebudete v daném ročním období nosit a vysajete z nich vzduch. Výborně se pytle hodí také na polštáře a přikrývky.
4. Využijte i prostor pod nábytkem – zejména pod postelemi, akorát se zde hromadí prach, který se špatně vysává, proto si můžete například nechat udělat na míru zásuvky, nebo koupit úložné boxy.
velká šatna
5. V koupelně, kumbále a spíži vše často třiďte – ať už se jedná o čisticí prostředky, saponáty, nebo houbičky a hadry na čištění domácnosti – ne vždy se musí vše hodit a skladovat, kontrolujte datum spotřeby a prošlé věci vyhoďte. To samé se týká i potravin ve spíži a kuchyňské lince.
6. Pravidelně probírejte také dětské skříně – malé oblečení dejte třeba do bazaru a za ušetřené penízky kupte dítěti něco pro radost.
7. Ještě jednou překontrolujte skříně a věci, které opravdu nenosíte, vyřaďte, třeba někomu ještě udělají službu, nebo potěší. Říká se, že pokud jste některý kousek oblečení neměli na sobě déle, než rok, už ho neoblečete, proto zbytečně zabírá místo. Můžete být mile překvapeni, kolik prostoru se ještě našlo.