Vyrábění z polystyrenových polotovarů


Vyrábění dekorací je velmi oblíbenou činností mnoha lidí a také zejména dětí, kterým to také pomáhá s rozvojem jemné motoriky. Dekoraci si samozřejmě ve svém domě či bytě může každý zařídit dle svých preferencí, ale nejčastějším bývá měnění dekorací dle ročního období, či dle větších svátků, jakými jsou například Vánoce, Velikonoce a další. Tyto dekorace jsou potom skladovány a každý rok při dané příležitosti se mohou znova vytáhnout a dělat radost. Zde již narážíme na první výhodu výrobků z polystyrenu. Jejich velká lehkost je ideální pro skladování ve vyšších, jinak málo využívaných policích, a následovné sundání nepůsobí žádný problém.

vyrábění dekorací

Polystyren se při výrobě může připravit do různých tvarů než jen a pouze do desek. Poté se jedná o polotovary polystyrénové Prima-obchod. Široká rozmanitost tvarů při výběru také dává inspiraci k novým nápadům. Nejčastější výzdobou používající polystyrénové polotovary je věnec, a to zejména adventní. Do polystyrenu se velmi jednoduše vpichují preferované dekorace a také se na něj poměrně jednoduše dá správným lepidlem lepit. Zejména u adventního věnce je výrazně jednodušší způsob nalepit větvičky na již předem vytvořený polystyrénový věnec, než tvořit každou sadu větviček zvlášť a tu připevňovat na kovovou kostru věnce.

kreativní výrábění

V případě více kreativních nápadů je také jednoduché polystyrén uříznout do požadovaného konečného tvaru. Další velkou výhodou polystyrénových polotovarů je to, že si stačí vybrat požadovaný tvar, který můžeme pouze namalovat a originální dekorace je na světě. Dají se použít běžné temperové barvy a zvládne to i malé dítě, takže ideální aktivita pro jejich zábavu a zároveň s produktivním výsledkem. Polystyrénové polotovary jsou zejména určeny pro vnitřní využití, ale ve specifických ojedinělých případech se také dají použít v exteriéru.