Jak ušít dečku pro miminko

Pokud čekáte miminko nebo už nějaké máte, určitě vás vždy nadchne, když vidíte nějaké pěkné dečky, fusaky nebo třeba spací pytle. Většina z nich se ale pohybuje ve velkých částkách a jelikož příjmy na mateřské a rodičovské dovolené nejsou příliš vysoké, jen si povzdechnete a zboží, které se vám líbí necháte tak. Nemusíte ale věšet hlavu, protože pokud jste zručná a máte doma šicí stroj, stačí si koupit látky a třeba takovou dečku, která je opravdu jednoduchá, si můžete ušít sami.

deka pro miminko

Důležité je vybrat si příjemný materiál. Můžete zajít do galanterie ve městě, nebo omrknout internetové obchody, které mají látek nepřeberný výběr. Pokud chcete teplou dečku, pak je výborným materiálem látka minky https://www.prima-obchod.cz/produkty/latky/minky-fleece-mikroplys-umela-kozesina. Je příjemně hebká, vyrábí se ve spoustě barev a navíc hřeje. Dokonce se dá koupit buď hladká nebo vroubkovaná – je to jen na vás. Pokud chcete dečku třeba na jaro a podzim, pak si můžete ušít deku, která bude z jedné strany minky a z druhé bavlněná. Volte 100% bavlnu se vzorem, který se vám líbí. Na letní dečky, je ideální mušelín, který je opravdu lehký a deka jen příjemně zakryje kůži miminka před sluníčkem. Dnes už se také nevyrábí pouze bílý mušelín, ale je na výběr ze spousty barev a vzorů. Pokud máte vybranou látku, můžete se pustit do šití.

deka

Před samotným stříháním látek je dobré si látky vyprat, protože se můžou trochu srazit a změnit svůj tvar. Opranou látku vyžehlete a vystřihněte si dva stejně velké čtverce, nebo obdélníky, záleží na vás, jaký rozměr se vám zdá ideální. Pak už stačí jen oba díly sešít k sobě a to tak, že k sobě přiložíte látky škaredší stranou. Poté je obšijete kolem dokola s tím, že si necháte alespoň 10 cm nesešitých, abyste mohly látky obrátit. Otvor poté můžete sešít buď ručně vnitřním stehem nebo přejet také na stroji.

Dečka je tímto hotová a může dělat radost vám i vašemu dítku.